Diyarbakır Yenigün

Video Haber: Lice’de uyuşturucu operasyonu

Video Haber: Lice’de uyuşturucu operasyonu
27 Eylül 2020 - 8:57

Lice’de yapılan operasyonlarda toz ve kubar halde bir ton 724 kilogram esrar ile 587 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır’ın Lice ilçesi Birlik Köyü, Kılaraş Komu, Şakan Mezrası, Miaran Komu kırsalında yapılan operasyonda 724 kilogram esrar ile 587 bin 704 kök kenevir bitkisi ele geçilirken olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

Konu ile ilgili Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, BTÖ ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla devam eden Yıldırım-7 operasyonu kapsamında; Lice ilçesi Birlik Köyü, Kılaraş Komu, Şakan Mezrası, Miaran Komu kırsalında icrasına başlanılan Narko-Terörizmle mücadele operasyonu başarıyla tamamlanmıştır.” denildi.

UYUŞTURUCU MUHAFAZAYA ALINDI

Açıklamanın devamında, “Söz konusu operasyonda; 1184 kilogramı toz, 540 kilogramı kubar halde olmak üzere toplam bir ton 724 kilogram esrar maddesi, 587 bin 704 kök kenevir bitkisi ile muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirilmiş, 5 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Kenevir bitkileri numune alınmasını müteakip yerinde imha edilmiş, ele geçirilen esrar maddesi muhafaza altına alınmıştır.” ifadelerine yer verildi.  (Haber Merkezi)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım