Diyarbakır Yenigün

Download Instagram Photos

‘Suriye ordusu Menbiç’e girdi

‘Suriye ordusu Menbiç’e girdi
241
14 Ekim 2019 - 23:59

Suriye devlet televizyonu İhbariye, ‘Suriye ordusu birlikleri, Halep bölgesinin Menbiç’e girdi’ bilgisini geçti. Suriye sesmi ajansı SANA ise ‘Suriye ordusu birlikleri Menbiç’e girdi’ dedi.

 

ABD’nin Suriye’nin kuzeyinden çekileceğini açıklaması ve Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) ile Suriye yönetiminin anlaşmasının ardından Suriye ordu güçleri Fırat Nehri’nin batısındaki Menbiç’e girdiği bildiriliyor.

Suriye yönetimine yakınlığı ile bilinen El Mayadin televizyonu, Suriyeli askerlerin Halep’in 85 kilometre kuzeydoğusunda yer alan Menbic kentine girdiğini duyurdu.

Suriye devlet televizyonu İhbariye de “Suriye ordusu birlikleri, Halep bölgesinin Menbiç şehrine girdi” bilgisini geçti. Suriye devlet ajansı SANA ise, “Suriye ordusu birlikleri Menbiç’e girdi.” dedi.

Bu arada Türkiye’nin de Özgür Suriye Ordusu (Ya da yeni adıyla ‘Suriye Milli Ordusu) ile birlikte Menbiç kırsalında operasyon başlattığı iddia ediliyor.

(HABER MERKEZİ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - DİYARBAKIR WEB TASARIM İNSERT BİLİŞİM