Diyarbakır Yenigün

Küçük kıza Çocuklar Üşümesin Platformu’ndan sürpriz

Küçük kıza Çocuklar Üşümesin Platformu’ndan sürpriz
27 Eylül 2020 - 14:38

Yaşıtları oyun oynarken su satan küçük kıza, Çocuklar Üşümesin Platformu üyeleri sürpriz yapıp tablet ve oyuncak bebek hediye etti.

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Bir kız çocuğunun, yaşıtları oyun oynarken su sattığını gören Çocuklar Üşümesin Platformu üyeleri, küçük kıza sürpriz yapıp tablet ve oyuncak bebek hediye etti. Hediyelerini alan küçük Nisa’nın mutluluğu gözlerinden okundu.

İHA’da yer alan habere göre, Diyarbakır’da sosyal medya üzerinden toplanan ve kendilerine Çocuklar Üşümesin Platformu gönüllüleri ismini veren bir grup, çocuk parkı içerisinde yaşıtları oyun oynarken su satan 7 yaşındaki Nisa’yı fark etti. Küçük çocukla sohbet eden platform üyeleri, Nisa’nın maddi durumu olmadığı için tablet alamadığını ve bu nedenle uzaktan eğitimden yararlanamadığı için su satıp para biriktirdiğini öğrendi.

nisa

Çocuklar Üşümesin Platformu üyeleri, küçük kıza sürpriz yapıp tablet ve oyuncak bebek hediye etti. Hediyelerini alan küçük Nisa’nın mutluluğu gözlerinden okundu.

Hemen harekete geçen Çocuklar Üşümesin Platformu üyeleri, palyaço kostümü giyerek Nisa’ya unutulmaz bir gün yaşattı. Çocuk parkında doyasıya eğlenen Nisa’ya, daha sonra platform gönüllüleri tarafından tablet ve oyuncak bebek hediye edildi.

Hediyelerini alan Nisa’nın mutluluğu gözlerinden okunurken, o anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım