Diyarbakır Yenigün

Muharrem İnce’den iki isme suç duyurusu

Muharrem İnce’den iki isme suç duyurusu
26 Kasım 2019 - 15:41

CHP’li Muharrem İnce, avukatı aracılığı ile Rahmi Turan ve Talat Atilla hakkında suç duyurusunda bulundu. İnce, Rahmi Turan hakkında 5 kuruş, Talat Atilla hakkında ise 3 kuruşluk tazminat davası açtı.

Muharrem İnce, kendisi hakkında ‘Saray’a gitti’ diyen Rahmi Turan’a 5 kuruşluk, Turan’ın kaynak gösterdiği Talat Atilla’ya ise 3 kuruşluk manevi tazminat davası açtı.

CHP’li Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine destek önerdiği iddiasını gündeme getiren gazeteci Rahmi Turan ve kaynak olarak gösterilen gazeteci Talat Atilla hakkında suç duyurusunda bulundu. Ayrıca İnce, Turan’a 3, Atila’ya ise 5 kuruşluk tazminat davası da açtı.

GazeteDuvar’da yeralan habere göre, davayı kişisel Twitter hesabından duyuran İnce “Bugün avukatım aracılığıyla yalan haberi yazan ve bu yalan habere kaynaklık eden hakkında suç duyurusunda bulundum ve bu kişilerden Talat Atilla hakkında 3 ve Rahmi Turan halkında 5 kuruşluk manevi tazminat davası açtım” mesajını paylaştı.

Turan ve Atila’nın iftira, hakaret ve görevi kötüye kullanma suçlarını işlediğini belirten İnce’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek Başsavcılığa gönderdiği dilekçede, “Şikayet konusu yalan haber haksızdır, hukuk kurallarına aykırıdır. Şüpheliler yalnızca karalamayı yeğlemiş, ithamlarını hiç bir şekilde, tevsik ve ispat etme gereği duymamıştır. Çamur at izi kalsın mantığı ile hareket edilerek, haber kisvesi altında ileri sürülen bu iddialar külliyen yalandır, iftiradır” ifadelerine yer verdi.

Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan dava dilekçesinde, “Taraflı tarafsız tüm toplumun tepkisini çeken bu yalan haber ile davalılar, tartışmasız olarak müvekkilimin kişilik haklarını ağır bir biçimde ihlal etmiştir. Bu sözlerin bugünkü yazılı olan hukuk kuralları karşısında ceza yargılaması açısından, hakaret, iftira ve görevi kötüye kullanma suçlarının unsurunu oluşturduğu sabittir” ifadelerine yer verildi. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım