Diyarbakır Yenigün

Meteoroloji’den 5 ilde su baskınları uyarısı

Meteoroloji’den 5 ilde su baskınları uyarısı
01 Aralık 2019 - 3:53

DİYARBAKIR YENİGÜN – Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden Diyarbakır’da ve Batman’da yaşayan vatandaşlara sağanak yağış uyarısı yapıldı. Uyarıda vatandaşlar yaşanması muhtemel su baskınlarına ve sel felaketine karşı uyarıldı.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden vatandaşlara sağanak yağış uyarısı yapıldı. Uyarıda vatandaşlar yaşanması muhtemel su baskınlarına ve sel felaketine karşı uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son meteorolojik değerlendirmelere göre, “Bingöl il geneli, Diyarbakır’ın Kuzey, Elazığ’ın doğu, Batman’ın kuzey, Muş’un batı ilçelerinde devam eden yağışların zaman zaman şiddetini artırarak 02.12.2019 Pazartesi sabah saatlerine kadar devam edeceği ve yer yer kuvvetli(30-75 kg/m2/ 12 saat) olacağı beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” uyarısı yapıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım