Diyarbakır Yenigün

Mardin’deki soruşturmada tutuklu sayısı arttı

Mardin’deki soruşturmada tutuklu sayısı arttı
02 Ağustos 2020 - 17:52

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınanlardan tutuklananların sayısı 8’e çıktı.

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – İçişleri Bakanlığı tarafından kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde, yolsuzluk, rüşvet, zimmet ve benzeri suçlara karıştıkları iddia edilen ve 28 Temmuz’da yapılan operasyonda gözaltına alınan 9 kişi hakkındaki işlemler tamamlandı.

MA’da yeralan habere göre, operasyon kapsamında gözaltına alınan eski kayyım Mustafa Yaman’ın yeğeni Yunus Emre Akça ile daha önce cinsel saldırı suçundan 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan polis memuru Ercan Uysaler’in de tutuklandığı öğrenildi. Uysaler’in, Çorum’da kaldığı evde gözaltına alındıktan sonra Mardin’e getirilerek, cinsel saldırı ve zimmet suçlaması ile tutuklandığı öğrenildi.

Yine, ismi öğrenilemeyen bir kişinin daha tutuklandığı ve bir kişinin ise serbest bırakıldığı belirtildi.

5 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Operasyon kapsamında gözaltına alınan isimlerden Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) İl Müdürü ve belediye iştiraki Kent A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Bulut, Kırsal Yollar Daire Başkanı olan ve hakkında 352 milyon TL değerinde usulsüzlük yaptığı tespit edilen Sinan Yıldırım ile belediye ile iş yapan 3 farklı firmanın birer yöneticisi de daha önce tutuklanmıştı. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım