Diyarbakır Yenigün

La Casa De Palu

La Casa De Palu
Osman Ergun
Osman Ergun( oergun21@gmail.com )
10 Ocak 2019 - 8:55

Türkiye, son günlerde bir televizyon programında yeralan ve Kocaeli’nde yaşanan olayla adeta çalkalanıyor. Olayın baş aktörü Tuncer Ustael.
Kan donduran olaylar silsilesi kendi cinci hoca olarak tanıtan Tuncer Ustael Palu ailesinin kızları Emine Palu ile evlenmesiyle başlıyor. Kardeşi Meryem de Ahmet Tanhal ile dünya evine giriyor. Emine ve Tuncer Ustael çiftinin bir kız bir de erkek çocuğu oluyor. Meryem ve Ahmet çiftinin de Recep Tayyip ve Melike adlarında iki çocuğu dünyaya geliyor.
Tuncer Ustael kendisini tüm aile içinde ‘cinci hoca’ olarak tanıtıyor. Ailede ona sadece baba Harun ve bacanağı Meryem’in kocası Ahmet inanmıyor. İddiaya göre, 2006 yılında Meryem, kocasının kendisini fuhuşa zorlandığını söyleyerek İzmit’teki baba evine geri dönmüş. Ancak kocası Meryem’in peşini bırakmadı. Zaman zaman polislerin araya girerek sonlandırdıkları tartışma felaket bir sonla bitti.
Ahmet’i ortadan kaldırmak isteyen Tuncer, eşinin kardeşi İsa Palu’yu etkisi altına alıp onu öldürtüyor. Baba Harun Palu oğlunun hapse girmesini istemediği için suçu üstleniyor ve cinayet suçundan 7 yıl hüküm giyiyor. Bu arada işlenen cinayetin ardından öldürülen eşin akrabaları, Meryem ve ailesinin peşine düşüyor. Ahmet ölünce Meryem ve iki çocuğu (Recep-Melike), Tuncer’in kapıcı dairesinde kalmaya başlıyor.
Daha sonra Meryem Tahnal, çocuğu ve 4 aile bireyiyle birlikte bir servis aracının içinde yaşamaya başlıyor. Sürekli olarak yer değiştiren aile bireyleri hiçbir şekilde bir eve sığınamıyor. Meryem Tahnal, tam 10 yıl önce babası tarafından öldürülen eşinin tehditleri nedeniyle hurda bir araçta ailesiyle birlikte yaşıyor. Bir gece tuvalet ihtiyacını gidermek için araçtan ayrılıyor ve ardından esrarengiz biçimde ortadan kayboluyor. Kaybolduğunda 32 yaşında olan Meryem Tahnal’ın akibeti hala gizemini koruyor.
Ailenin kabusu bitmiyor. Yine iddialara göre, Tuncer Ustael, aile üyelerine cinsel istismarda bulunup, işkence yapıyor. İşkence sonucunda evden kaçmayı başaran Recep hastane kontrolünün ardından yurda yerleştiriliyor.
Anne Havva Palu’nun kızı ve torununu öldüren damat Tuncer Ustael’e yardım ettiği öne sürülüyor. Tuncer Ustael’in karısının kardeşi İsa Palu’nun bacanak Ahmet’in cinayetinde yardım ettiği iddiası var. Tuncer’in eşi Emine Ustael ise yüzündeki morluklara rağmen her ortamda, TV ekranlarında bile kocasını savunması dikkat çekiyor. Fatih Palu ise baştan beri çelişkili ifadeler veriyor.
Tuncer Ustael ve Palu ailesini tanıyanlar bağlandığı programda, komşuların ifadeleri izleyenlere adeta şok ediyor.
Tuncer Ustael’in hakkındaki akıl almaz iddialar arasında işkence ve taciz de yer alıyor. Tuncer Ustael’in, sürekli işkence ettiği ve cinlerle korkuttuğu karısının önünde baldızına, kendi öz çocuklarına ve yeğenlerine cinsel istismarda bulunduğu iddiası var.
Baştan sona beyin devrelerimizi yakan ve kan donduran olaylar silsilesi.
Ve olayların bu raddeye gelmesine rağmen sorumlular hakkında herhangi bir işlemin bu televizyon programına kadar yapılmamış olması düşündürücü…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım