Diyarbakır Yenigün

Kurbanına aşık (kiralık) katil

Kurbanına aşık (kiralık) katil
Osman Ergun
Osman Ergun( oergun21@gmail.com )
02 Mayıs 2019 - 7:15

02Mayıs; yaz arefesi ve bir taraftan da Ramazan ayının yoğunluklu günlerine isabet etmesiyle (sınav hazırlığındaki öğrencileri saymazsak) rehavet ve fazlasıyla tembellik kokan bir ay olacak gibi.

Rutine bağlanmış bildik sıkıntıların ardında kalan bir hayat çoğumuz için geçerli.

Bugün çok farklı bir haberi paylaşarak o rutin dışında bir yaşamın son bulma hikayesini paylaşacağım.

Kurbanına aşık olan bir kiralık katil.

Olay İstanbul’un Kartal ilçesinde geçiyor.

Ögretmen İlkay Sivaslı (41)’nın 10 yıl birlikte olduğu bir kişiyle ayrıldıktan sonra bunalıma girerek kendisini öldürmesi için kiralık katil tutuyor. Tıpkı araba, gelinlik, elbise kiralar gibi.

Ancak kiralık katil, kadına aşık oluyor ve 24 gün boyunca onu öldüremiyor. Gerisini polis kayıtlarına giren tutanaklardan öğreniyoruz.

Olayın ardından harekete geçen Cinayet Büro Amirliği düzenlediği operasyonda şüpheli Tanju D.’yi 22 Nisan’da Adana’da yakalayarak gözaltına almış. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüphelinin ifadesi ve polis araştırmaları sonucu cinayetin ardından film senaryolarını aratmayan bir hikaye çıkmış.

Polis soruşturmasına göre İlkay Sivaslı’nın 10 yıl birlikte olduğu İ.E. adlı kişiyle aralarının bozulduğu ve ayrılmalarının ardından bunalıma girdiği tespit edildi. Kendisini öldürmeye karar veren İlkay Sivaslı’nın bunu kendi yapamayınca internet üzerinden kendisini öldürmek için bir kiralık katil tuttuğu ve 6 bin lira gibi komik bir paraya anlaştığı tespit edildi.

Ancak kadınla konuşan kiralık katilin Tanju D.’nin bir süre sonra kadına aşık olarak onu bir türlü öldürmeye yanaşmadığı tespit edildi. Tanju D.’nin kadınla her bulunmasında ya da telefonla konuşmasını kaydettiği öğrenilirken bu konuşmalar sırasında İlkay Sivaslı’nın “Beklemekten bıktım. Beni ne zaman öldüreceksin”. “Beni arkadaşlarımın yanında öldürme” gibi cümleler kullandığı tespit edildi.

Ne kadar sıradışı ve ilginç değil mi?

Kendini öldüremeyen bir kadının, 6 bin lira gibi bir parayla katil kiralaması, katilin kurbana aşkı ve trajik son.

Nasıl bir akıl, nasıl bir psikolojidir?

Gerçekten insanları anlamlandırmak çok zor…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım