Diyarbakır Yenigün

JİTEM davasında karar: Tüm sanıklar beraat etti

JİTEM davasında karar: Tüm sanıklar beraat etti
13 Aralık 2019 - 15:40

DİYARBAKIR YENİGÜN – 19 kişinin öldürülmesine ilişkin görülen JİTEM Davası’nda mahkeme heyeti sanıkların tamamı hakkında beraat kararı verdi.

Ankara ve çevre kentlerinde 1993-1996 yılları arasında 19 kişinin öldürülmesiyle ilgili açılan ve kamuoyunda “Ankara JİTEM Davası” olarak bilinen davanın karar duruşması, Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme heyeti, Mahmut Yıldırım’ın dosyasını ayırarak, sanıkların tamamının hakkında beraat kararı verdi.

‘YÜREĞİMİZ ACIDI’

Ankara’da görülen JİTEM davasında tüm sanıklara beraat kararı verilmesine tepki gösteren HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, ‘Yüreğimiz acıdı’ dedi.

Buldan, sosyal medya hesabından şunları söyledi:

Bugün Ankara’da görülen ve aralarında Savaş Buldan, Adnan Yıldırım, Hacı Karay, Behçet Cantürk, Mecit Baskın, Namık Erdoğan, Medet Serhat gibi isimleri katleden sanıklar beraat etti. Berat edenler arasında Mehmet Ağar da var. Yüreğimiz acıdı. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım