Diyarbakır Yenigün

Google’da erişim sorunu düzeldi

Google’da erişim sorunu düzeldi
19 Aralık 2019 - 11:17

DİYARBAKIR YENİGÜN –Google’a bir dizi ülkede yaşanan erişim sorunu düzelmeye başladı. Türkiye’den Gmail, YouTube, arama motoru ve Google Analytics gibi hizmetlere şu an yeniden girilebiliyor.

Amerikan internet devi Google’ın dünya çapındaki servislerine erişimde yaşanan sorun düzelmeye başladı. Gmail, YouTube, arama motoru ve Google Analytics gibi hizmetlere şu an Türkiye’den erişim sağlanabiliyor.

Erişim sorunu Türkiye’nin yanı sıra bir dizi başka ülkeyi de etkilemişti. Dünya çapında internet sitelerinde yaşanan sorunları belgeleyen DownDetector sitesine göre, sorundan daha çok Doğu Avrupa ülkeleri etkilendi.

Google’ın Türkiye’deki hizmetlerine girişlerde aksamalar yaşanıyor. YouTube ve Gmail hesaplarına erişmek isteyen kullanıcılar sayfaları açıldığında hata kodunu görüyor. Konuyla ilgili önümüzdeki dakikalarda resmi açıklama bekleniyor.Amerikan internet devi Google’ın dünya çapındaki servislerine erişimde sorun yaşanıyor.

Türkiye dahil bir dizi ülkede Gmail, YouTube ve Google Analytics, spotify gibi uygulamalara erişimde sorun yaşanıyor. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım