Diyarbakır Yenigün

Dış ticarette deneyimler paylaşıldı

Dış ticarette deneyimler paylaşıldı
27 Şubat 2020 - 17:01

Diyarbakır Sanayi Mektebi Dış Ticaret Eğitim Programı kapsamında kentte ihracat yapan firma yetkilileri deneyimlerini katılımcılarla paylaştı

 

Ufuk ÇİMEN / DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın  (DTSO)Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Karacadağ Kalkınma Ajansı desteği ile kurduğu Sanayi Mektebi bünyesinde düzenlenen Dış Ticaret Eğitim Programı başladı.

Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birlikleri (GAİB) organizasyonu ile Diyarbakır Sanayi Mektebi bünyesinde düzenlenen ilk Dış Ticaret Eğitim programının 26 günlük programına dış ticaret alanında çalışmak isteyen 25 kişi katıldı. Eğitim programı kapsamında Diyarbakır’da ihracat yapan firma yetkilileri kursiyerler ile bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.

Tekbor Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tekin, Odabaşı Makine İşletme Ortağı Lami Odabaşı, Dağkıran Mobilya İşletme Sahibi Murat Dağkıran, Lila Kozmetik İşletme Sahibi Mehmet Cansız, Dimer Mermer İnsan Kaynakları Genel Müdürü Halil Yorulmaz eğitim katılımcıları ile bir araya gelerek, ihracatta yaşadıkları deneyimleri, karşılaştıkları sorunları, dış ticaret alanında uzman ihtiyacı ve yerelde dış ticaret alanında insan kaynağı sorunu ile ilgili deneyimlerini paylaştı.

Proğram kapsamında teorik eğitim alan katılımcıların pratik bilgiler almaları da sağlandı. GAİB ve DTSO işbirliğinde düzenlenen eğitim programında başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilerek eğitim programı tamamlanacak ve 2020 yılında GAİB ortaklığında dış ticaret ve e-ihracat alanında uzmanlık eğitimlerinin yeniden gerçekleştirilmesi sağlanacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım