Diyarbakır Yenigün

Cumhurbaşkanı Erdoğan`dan “erken seçim” açıklaması…

Cumhurbaşkanı Erdoğan`dan “erken seçim” açıklaması…
16 Aralık 2019 - 2:16
  1. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  ATV ve A Haber ortak canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
    Erken seçime ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunu defaatle söyledim Sayın Bahçeli de aynı şekilde söyledi. Seçimimiz 2023 Haziran’dır buradan sapmamız mümkün değildir” dedi.
    Libya’da devam eden sürece ilişkin de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Libya’ya asker gönderimi konusunda ise böyle bir davet, böyle bir talep Libya tarafından Türkiye’ye gelecek olursa, nasıl bir inisiyatif üstleneceğimize dair, ülkemiz bunun kararını verecektir” açıklamasında bulundu.
    Kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddete ilişkin de açıklama yapan Erdoğan, buna tahammül edemediğini söyledi. Erdoğan, “Adli kontrolle serbest bırakılıyor. Böyle bir şeye tahammül edemiyorum. Bunun bedelini ödemesi lazım. Bu feryadın dinmesi için ne gerekiyorsa, ben Cumhurbaşkanı olarak elimden geleni sonuna kadar yapacağım. Kadınlara yapılan şiddetin her türlüsünü, şiddetle kınıyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım