Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: Devlet tüm imkanlarını kullanacaktır

VİDEO HABER – Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: Devlet tüm imkanlarını kullanacaktır
25 Ocak 2020 - 17:51

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a gitti. Erdoğan, depremde hayatını kaybeden anne ve oğlunun cenaze törenine katıldı.

DİYARBAKIR YENİGÜN – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ’daki depremde hayatını kaybeden Ayşe Civelek ve 10 yaşındaki oğlu Salih Civelek’in cenaze törenine katılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan aileye taziye dileklerinde bulundu.

Erdoğan’ın cenaze namazı sonrası yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle;

Dün 20.55 itibariyle Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem hadiselerinden sonra çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Gerek İçişleri Bakanım gerek Sağlık Bakanım gerekse Çevre ve Şehircilik Bakanım İstanbul’dan buraya hareket ettiler.

Şu anda bu çalışmaları yürüten AFAD, UMKE, Kızılay hep birlikte askerimiz yapılan çalışmalarla şu ana kadar çok sayıda insanımızı enkaz altından 40’a  kadar çıkardık. Ancak maalesef şu anda 22  ölümüz var, Allah rahmet eylesin.  1000’e aşkın yaralımız hastanelerde. Yoğun bakımda olan hastamız çok az, çalışmalarımız hastanede yapılıyor. Şifa diliyorum.

Arkadaşlarımız can siperhane buralardan aldıkları ses üzerine gidiyorlar. Çalışmaları sürdürüyorlar. İnşallah sonuna kadar da bu gayretle devam edecek. Köpeklerle olsun teknik cihazlarla olsun çalışmalar sürüyor. Bakan arkadaşlarımız takipçisi olacak. Devletimiz tüm kurumları ile beraber sürdürerek ve bu gayretler sonucunda inşallah ama canlı ama yaralı insanımıza ulaşma gayretindeyiz.

Milletçe ortaya koyduğumuz dayanışmaya özellikle teşekkür ediyorum.  Bu tür zamanlarda bazıları fırsat kollamaya kalkar, bizler bu fırsatlara kapı aralamayalım. Para toplama gibi,  devletimizin bir yardıma ihtiyacı yok. Açıklamamızı yaptık. Bunlar AFAD ve Kızılay ile yapılır. Bu fırsatçılara fırsat vermeyelim. Ölen kardeşlerimin ailelerine sabırlar diliyorum . Gösterdiğiniz ilgi sebebiyle teşekkür diyorum. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım