Diyarbakır Yenigün

Bu sahne hem üzdü hem de utandırdı

Bu sahne hem üzdü hem de utandırdı
26 Kasım 2019 - 15:18

Özel bir okul tarafından hazırlanan ‘Ölmek İstemiyoruz’ adlı tiyatro oyunu izleyenleri hem ağlatırken, hem de utandırdı. Projeyi düzenleyen Tarih Öğretmeni Rotinda Tuncay, “projemizde amacımız kadına yönelik her türlü şiddete karşı çıkmak için haykırış gerçekleştirmekti” dedi.

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da özel bir okul tarafından 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında hazırlanan ‘Ölmek İstemiyoruz’ adlı tiyatro gösterisi izleyenleri hem üzdü hem de utandırdı.
Karavil Grup ve Ceylan Grup ortaklığında hayata geçen kiralama ve yönetimi Prime Development tarafından yapılan Ceylan Karavil Park AVM, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde özel bir okul ile etkinlik düzenledi. Öğrenciler tarafından hazırlanan ‘Ölmek İstemiyoruz’ adlı tiyatro oyunu izleyenleri hem ağlatırken, hem de utandırdı.
Projeyi düzenleyen Tarih Öğretmeni Rotinda Tuncay, hazırladıkları proje ile kadına yönelik şiddete karşı haykırdıklarını, vatandaşların toplumsal ayıbını bir kez daha görmelerine sebep olduklarını söyledi.

Tuncay, “Bugün okul olarak bir sosyal sorumluluk projesi geliştirdik. ‘Ölmek İstemiyoruz’ konulu projemizde amacımız kadına yönelik her türlü şiddete karşı çıkmak için haykırış gerçekleştirmekti. Umarız sesimiz yerine ulaşmıştır. Katılım gayet iyiydi. Katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Duygu dolu anlar ister istemez yaşandı. Ölmek istemeyen kadınların sesi olarak gerçekleştirilen projede öğrencilerimiz erkek şiddetine maruz kalarak öldürülen kadınları canlandırdılar. Bu da bizim doğal olarak ağlamamıza, üzülmemize ve toplumsal ayıbımızı bir kez daha görmemize sebep oldu. Bu projede desteklerini hiçbir şekilde esirgemeyen Ceylan Karavil Park AVM’ye ve okulumuza teşekkür ediyoruz” dedi. (İHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım