Diyarbakır Yenigün

Benzemez kimse sana

Benzemez kimse sana
sirvan yucel
sirvan yucel( sirvanyucel@hotmail.com )
31 Ocak 2019 - 9:00

Günümüzde insanlar hiçbir şeyden memnun değil.
Hatta kendilerinden de, bu hoşnutsuz durumlar kişileri birilerine benzetmeye itiyor. İnsanlar kendileri olmak, eşsiz yetilerini keşfetmek yerine, başkaları olmaya veya birilerine benzemeye çalışarak kendi değerlerini ve eşsizliklerini göremiyor bu durum zaman kaybına neden oluyor.
Kendin olmak en doğal ve en gerçek şeydir.
Kimse kimseye benzemez her insan özel ve kıyaslanamaz değerdedir.
Bunu bilen kendini ve özünüe dönüyor.

Dünya Değişim Akademisi Uzmanları ise bu konuya etkili teknik ve bilgilerle ışık tutuyor.

“Her ruhi varlık özel ve benzersizdir fakat bu benzersizlik başkalarıyla karşılaştırma sonucu değildir. Bireyin özelliği başkalarıyla kıyaslama sonucu olarak ortaya çıkan bir eşsizlik değildir, teklik nedeniyle meydana gelen özel bir durumdur. Tüm varoluşta senin özelliklerine sahip olan tek kişi sensin. Bu gerçeğin idrak edilmesi özel olma çabalarını sona erdirecektir. Sen doğuştan özel olduğunun farkına varınca doğal olarak özel olmak için çabalamayacaksın. Bireyin özel olmak için verdiği mücadele bir kertenkeleye kanat takmak gibi boşunadır. Bir kuş kertenkeleye acıyarak onun uçmasını ister ve “Artık kertenkele de sürünmek yerine uçabilsin” der. Fakat kertenkelenin kanatlara ihtiyacı yok çünkü o doğal halinden memnundur. Tıpkı bunun gibi sen de doğal halinden memnun olunca özel olmaya ihtiyacın kalmayacak çünkü doğal olmaktan daha özel bir şey olamaz. Sen doğal olunca bütün özelliklerin kendiliğinden ortaya çıkacak ve gerçekten başarılı olacaksın.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım