Diyarbakır Yenigün

Download Instagram Photos

Amedspor’da asıl hedef gelecek sezon

Amedspor’da asıl hedef gelecek sezon
Mehmet Ugur Cakil
Mehmet Ugur Cakil( M1.ugurcakil@gmail.com )
10.598
29 Aralık 2018 - 9:00

Sezona son yıllarda olduğu gibi ekonomik sorunların gölgesinde başlayan Amedspor, yönetim ve teknik direktör değişikliklerinin ardından ilk yarıyı orta sıralarda tamamladı. Sezon sonu için iddialı konuşmaktan kaçınan Amedspor’un asıl hedefi önümüzdeki sezon için sistemi oturmuş bir takım kurmak.

Son yıllarda yaşadığı ekonomik sorunlar ve uğradığı saldırılar nedeni ile spor gündeminin dikkat çeken kulübü olan Amedspor, bu sezona da çok farklı bir başlangıç yapamadı. Lige Sertaç Küçükbayrak ile başlayan Amedspor, inişli-çıkışlı bir grafik sergiledi. Takımda yaşanan ekonomik sorunlar dayanılmaz bir noktaya gelince genel kurul gerçekleştirildi.

Genel kurulda başkanlığa aday olan Ali Karakaş ve ekibi Amedspor’un başına geçerken, Nurullah Edemen’in Amedspor başkanlığı sona erdi. Ali Karakaş ve ekibinin göreve gelmesiyle birlikte bir nebze de olsa borçlarını ödemeye başlayan Amedspor’da Sertaç Küçükbayrak’ın aniden istifası herkesi şaşırttı. Küçükbayrak’ın istifasının ardından takımın başına Mehmet Budakın’ı getiren Amedspor’un yeni yönetimi, Budakın ile iyi bir performans yakaladı. Göreve geldikten sonra kısa vadede de olsa iyi bir futbol oynatan Budakın, gençlere de şans vererek Amedspor’un kapılarının gençlere hiçbir zaman kapalı olmadığını göstermiş oldu.

Basın toplantılarında genç futbolcu Muhlis İstemi’nin ortaya koyduğu performastan memnun olduğunu belirten Budakın, Diyarbakır Yolspor ve Bağlar Belediyespor’dan da genç oyuncuları Amedspor A takımına almayı düşündüğünü dile getirdi. Bu yönüyle Mehmet Budakın yönetiminde forma için savaşan gençleri Amedspor formasıyla görebileceğimizi umut ediyorum. Sezon sonu için çok iddialı konuşmayan Budakın, asıl hedefin gelecek sezonun iskeletini kurmak olduğunu dile getirse de önlerine gelecek olan bir Play-Off fırsatını da asla kaçırmak istemediklerini sözlerine ekledi. İlk yarı itibari ile Play-Off potasının 9 puan gerisinde bulunan Amedspor’un 3 puanlık sistemede potaya girmesi hiç de zor değil.

Yeni Diyarbakır Stadyumu’nda oynadığı maçları kazanan Amedspor, bu avantajını kullanarak üst sıralar için rahatça yarışabilir. Fakat taraftarın da Yeni Diyarbakır Stadyumu’na sahip çıkarak Amedspor’un ceza almaması için sağduyulu davranması gerekiyor. Nitekim kırılan koltklar sonucunda Amedspor’un uğradığı zararı kentteki spor kamuoyu biliyor. Amedspor’un yeni yönetiminin kentteki tüm dinamiklerle biraraya gelmesini de olumlu bulmak gerekiyor. Amedspor’un yeni yönetiminin kayyum Cumali Atilla ile görüşmesini eleştirenler de oldu. Olacaktır da, fakat Amedspor’un Atilla’yı ziyaret etmesi Amedspor’un bir halk takımı olduğu gerçeğini değiştirmez. Diyarbakır kentinin takımı olan Amedspor, kentin tüm dinamikleri ile görüşüp destek isteyebilir. Özellikle Amedspor’a destek olan sivil toplum örgütlerini de unutmamak gerekiyor. Umarım ikinci yarıda Amedspor’u çok daha iyi yerlerde görürüz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - DİYARBAKIR WEB TASARIM İNSERT BİLİŞİM