Diyarbakır Yenigün

AK Parti İstanbul seçiminin iptalini istedi

AK Parti İstanbul seçiminin iptalini istedi
05 Nisan 2019 - 12:53

AK Parti Büyükçekmece’deki seçmen kayıtlarında usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle İstanbul’da yerel seçimin yenilenmesi için başvuruda bulundu.

DİYARBAKIR YENİGÜN – AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığı’nın, ilçede ‘usulsüz seçmen kaydı yapıldığını’ gerekçe göstererek İstanbul seçimlerinin iptali için İl Seçim Kurulu’na başvurdu.

Habertürk’te yer alan habere göre, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2019/2708 numaralı soruşturma evrakındaki gerekçelere ve mülkiye başmüfettişlerinin incelemelerine dayanarak başvuru yapıldı. Başvuru dilekçesinde “usulsüz seçmen kayıtlarının seçim sonuçlarını etkileyecek derecede olduğu” belirtildi.

AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığı başvurusunda belediye meclis üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptalini talep etti.

AK Parti, İstanbul seçimlerinin iptaline ilişkin iddiaya cevap verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise İstanbul seçimlerinin iptaline ilişkin iddiayla ilgili yaptığı açıklamada, “Büyükçekmece ilçemiz tarafından tüm İstanbul’un seçiminin iptaline ilişkin müracaatta bulunulduğu şeklinde bir açıklama var ekranlarda. Bunun doğru olmadığını ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım