Diyarbakır Yenigün

Download Instagram Photos

Yaz dönemi gazetecilik atölyesi başlıyor

Yaz dönemi gazetecilik atölyesi başlıyor
891
29 Mayıs 2019 - 11:09

IPS İletişim Vakfı/bianet sizleri Atölye BİA’nın İstanbul’da gerçekleşecek olan Yaz Dönemi Atölyeleri’ne başvurmaya çağırıyor.

DİYARBAKIR YENİGÜN – Yaz dönemi programı kapsamında Haziran, Temmuz ve Eylül aylarında dört farklı Temel Gazetecilik Atölyesi düzenlenecek. Atölye başvuruları yaygın medyanın farklı birimlerinden gazetecilere ve işsiz bırakılmış gazetecilere, iletişim fakülteleri gazetecilik, radyo ve televizyon bölümlerinin öğrencilerine, hak örgütlerine ve ilgilenen herkese açık.

Atölye tarihleri ve son başvuru tarihleri şöyle:

14 – 21 Haziran 2019 Temel Gazetecilik Atölyesi / Son başvuru tarihi: 5 Haziran Çarşamba

3 – 11 Temmuz 2019 Temel Gazetecilik Atölyesi / Son başvuru tarihi: 21 Haziran Cuma

22 – 29 Temmuz 2019 Temel Gazetecilik Atölyesi / Son başvuru tarihi: 9 Temmuz Salı

2 – 9 Eylül 2019 Temel Gazetecilik Atölyesi / Son başvuru tarihi: 16 Ağustos Cuma

Atölyelere katılım 15 kişiyle sınırlı.

Temel Gazetecilik Atölyesi’nde, haber nedir ve nasıl yazılır, editoryal süreçler nelerdir, habere disiplinlerarası yaklaşarak ana akım habercilik anlayışı nasıl aşılabilir konularının yanı sıra hak odaklı habercilik, farklı mecralar için haber kurgulamak, haber felsefesi ve haber fotoğrafçılığı üzerine bilgilendirici ve uygulamalı dersler yapılacak.

Atölye programına kabul edilen katılımcılarla program öncesi eğitmenlerin hazırladığı okuma listesi, örnek haber çalışmaları ve hazırlık çalışmalarını içeren detaylı program bilgilendirmesi paylaşılacak.

Programı tamamlayan katılımcıların Atölye BİA programının bir parçası haline gelmelerini ve programın online araştırma merkezi için kendi illerinden ve bölgelerinden içerik üreterek haber ortaklarımız olmalarını bekliyoruz.

Atölye ücreti öğrenciler ve işsiz gazeteciler için 200, çalışanlar için 300 TL.

Atölye ile ilgili sorularınız için atolyebia@bianet.org adresine mail atabilirsiniz.

*Atölye sonunda katılım sertifikası verilecektir.

**Sınırlı sayıda katılımcıya yol, konaklama ve eğitim bursu sağlanacaktır. (bianet.org)

Başvuru formu için tıklayınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - DİYARBAKIR WEB TASARIM İNSERT BİLİŞİM