Diyarbakır Yenigün

Download Instagram Photos

Video Haber: Jeneratörde çıkan yangın gaz dolu tüplere sıçramadan önlendi

Video Haber: Jeneratörde çıkan yangın gaz dolu tüplere sıçramadan önlendi
310
16 Ağustos 2019 - 17:15

Diyarbakır’da özel bir araba firmasının jeneratöründe çıkan yangın büyük panik oluşturdu. Çıkan yangın gaz dolu tüplere sıçramadan son anda önlendi.

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesine bağlı Yenihal Kavşağı yakınlarındaki özel bir otomobil firmasının jeneratöründe çıkan yangın, daha fazla büyümeden kontrol altına alındı.

Otomobil firması ve AVM çalışanlarının kendi imkânlarıyla yangın tüpleri ve hortumlarla söndürdüğü yangında can kaybı olmazken, büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Elektrik akımının yüksek gelmesi sonucu meydana geldiği tahmin edilen yangın, dizel jeneratörünün büyük bir kısmını tahrip ederken, yakınında bulunan ahşap paletleri de yakarak büyüdü. Büyüyen yangın daha sonra özel bir AVM’nin yük taşıyan minibüsüne sıçrayarak tekerleklerini ve ön tarafını kullanılamaz hale getirdi.

Yangın, yük minibüsünün motor kısmına yetişmeden önlenirken, birkaç metre geride bekletilen gaz dolu tüpler ise son anda yapılan uyarılar sonucu yangın mahallinden uzaklaştırıldı. Tüplere yetişmesi durumunda büyük bir felaketin meydana geleceğini söyleyen çevredeki vatandaşlar, itfaiyenin de yangının söndürülmesinden sonra geldiğini ifade ettiler.

Yangının kullanılamaz hale getirdiği yük minibüsü, çekiciyle olay yerinden kaldırılırken, yangınla ilgili inceleme başlatıldı. (İLKHA)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - DİYARBAKIR WEB TASARIM İNSERT BİLİŞİM