Uyuşturucuya geçit yok

0
112
Diyarbakır'ın Hazro ve Lice İlçelerinde yapılan operasyonlarda toplam 8 bin 873 kilo toz ve kubar esrar ile 424 bin 300 kök uyuşturucu madde yapımında kullanılan kenevir ele geçirildiği belirtildi

DİYARBAKIR Valiliği tarafından yapılan açıklamada Diyarbakır Hazro İlçesi’ne bağlı Koçbaba mevkiinde çalılık arazide ağaçlar arasına gizlenmiş vaziyette 373 kg uyuşturucu madde ele geçirildiği belirtildi. Açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konulmuş olup, olay ile ilgili olarak şüpheli ve şüphelilerin kimlik tespit çalışmalarına devam edilmektedir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması, teröristle ve uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir” denildi.

Lice’de uyuşturucu operasyonu

Yine İl Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Lice ilçesi Karahasan Mahallesi Hamuk komu kırsalında (10) farklı (kamu arazisinde) noktada yaklaşık olarak (22) dönüm araziye ekili vaziyette, hasat yapıldığı zaman yaklaşık (8.500) kg kubar esrar elde edilebilecek ve piyasaya sürüldüğünde yaklaşık (8.500.000) TL maddi çıkar sağlanabilecek olan yaklaşık (424.300) kök uyuşturucu madde yapımında kullanılan kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen kenevir bitkileri İl Tarım Müdürlüğünden gelen yetkililer nezaretinde sökülmek ve sonrasında yakılmak suretiyle imha edilmiştir. Olay ile ilgili olarak şüpheli ve şüphelilerin kimlik tespit çalışmalarına devam edilmektedir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması, uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir.

Ramazan KARATAŞ

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here