Su borçlarına 9 taksit

0
24
Foto:Arşiv
DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ, vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda birikmiş su borçlarının ödenmesine imkân sağlayan yeni bir çalışma başlattıklarını açıkladı. […]

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ, vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda birikmiş su borçlarının ödenmesine imkân sağlayan yeni bir çalışma başlattıklarını açıkladı. Karadağ, vatandaşların birikmiş su borçlarını ödemelerine kolaylık sağlamak amacıyla birikmiş su borçlarını 9 aya kadar taksitlendirdiklerini söyledi.
24 Nisan -31 Mayıs 2017 tarihleri arasında
Karadağ, vatandaşların DİSKİ Genel Müdürlüğü’ne, tahsilat şubelerine ve ilçe şubelere giderek birikmiş su borçlarını taksitlendirebileceklerini söyleyerek, “Vatandaşlarımız müracaatlarını 24 Nisan -31 Mayıs 2017 tarihleri arasında DİSKİ Genel Müdürlüğümüze, ilçelerimizdeki şubelerimize ve tahsilat şubelerimize giderek bu imkandan yararlanabilirler” dedi. Karadağ, taksitlendirme işlemleri esnasında faiz veya gecikme zammı uygulanmayacağını söyledi.
“2017 Yılı Yatırım Programı’na 400 milyon ayırdık”
Karadağ, DİSKİ Genel Müdürlüğü 2017 Yatırım Programı hakkında da açıklamalarda bulundu. Diyarbakır’ın 17 ilçesinin tamamında ve kırsal mahallerde vatandaşların altyapı ihtiyaçlarını programladıklarını ifade eden Karadağ, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yatırım programımız çerçevesinde gerek DİSKİ Genel Müdürlüğümüzün kendi öz kaynakları, gerekse Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ve diğer bakanlıklarımızın kaynaklarıyla Diyarbakır halkının uzun yıllardır beklediği hizmetleri sunmaya çalışacağız. Bu program yaklaşık 400 milyonluk bir yatırım bütçesidir. Bu program, yıllar önce yapılan birinci içme suyu isale hattının ikincisinin yapılmasını, mevcut pompa istasyonunun yenilenmesini, ikinci bir içme suyu arıtma tesisinin kente kazandırılmasını, aynı zamanda yaz döneminde karşılaşılan ve zaman zaman halkımızın su ihtiyacında yetersiz kalması ile sonuçlanan sorunların giderilmesi anlamında büyük su depolarının yapılmasını kapsayacaktır.”
“İlçelerde yatırımlara ağırlık vereceğiz”
Merkez ilçelerin yanı sıra ilçelerde vatandaşlardan, belediye başkanlarından ve sivil toplum örgütlerinden gelen altyapı taleplerine duyarlı olduklarını da kaydeden Karadağ, “DİSKİ Genel Müdürlüğümüzün sorumluluk alanına giren ilçelerimizdeki altyapı yatırımlarının yenilenmesine büyük bir önem veriyoruz. Gerek Çınar’da gerek Çermik’te gerek Çüngüş’te gerekse Ergani’de büyük yatırımlar yapacağız. Hani’de, Kulp’ta, Lice’de, Silvan’da, Kocaköy’de, Bismil’de, Hazro’da vatandaşlarımızın ihtiyacı olan özellikle içme suyu yatırımlarına bu yıl ağırlık vereceğiz” dedi.
“Atık Su Arıtma Tesisleri yapacağız”
Karadağ, DİSKİ Genel Müdürlüğü olarak çevreye karşı duyarlı altyapı çalışmaları geliştirdiklerini söyledi. Özellikle derelerin, ırmakların ve çevrenin kirlenmemesi için atık suların toplanması ve bunların arıtma tesisleriyle arıtılarak doğaya bırakılması konusunda hassas olduklarını kaydeden Karadağ, yeni atık su arıtma tesisleri yapacaklarını sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here