Şampiyonluk yolu Ankara’dan geçiyor

0
22
Ligin bitmesine iki hafta kala lider İstanbulspor’un 2 puan gerisinde yer alan Amedspor, bugün Ankara’da Hacettespor ile kritik bir maça çıkacak. Lider İstanbulspor ise Kocaeli Birlikspor deplasmanında puan savaşı verecek. Bu iki mücadele şampiyonluk yarışını büyük ölçüde şekillendirecek

Mehmet Uğur ÇAKIL
DİYARBAKIR- Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta İstanbulspor ile birlikte kıyasıya bir şampiyonluk yarışı veren Amedspor bugün Ankara’da Hacettepespor ile karşı karşıya gelecek. Şampiyonluk yarışında kayıp yaşamak istemeyen Amedspor, hedefi 3 puan olarak belirlemiş durumda. Zirvede yer alan İstanbulspor ise Amedspor’un 2 puan önünde liderliğini sürdürürken,İstanbul temsilcisi zorlu Kocaeli Birlikspor deplasmanında mücadele edecek. Amedspor teknik direktörü Taner Taşkın, kulaklarının İstanbulspor maçında olmayacağını belirtirken, şampiyonluk yarışının son ana kadar devam edeceğini söyledi. Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynanacak olan mücadele saat 15.30’da başlayacak.
Taraftarlardan maça yoğun ilgi
Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynanacak olan mücadelede taraftar yasağının olmayacağı açıklandı. Amedspor, Ankara’da takımlarını desteklemek isteyen Amedsporlular için otobüs tahsis etti. Sosyal medyadan yapılan davetlerle Ankara’ya gelmek isteyen taraftarlara çağrı yapıldı. Ankara’daki maçta Amedspor’un yoğun bir taraftar desteğiyle mücadele etmesi bekleniyor. Amedspor ile Hacettespor’u karşı karşıya getirecek olan mücadeleyi Hatay Bölgesi hakemlerinden Özkan Çeliker yönetecek. Özkan Çeliker’in yardımcılıklarını ise Ahmet Şimşek ve Sezgin Çınar yapacak.

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here