Master Ligi başlıyor

0
32
19-23 Nisan tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Masterler Antalya Şampiyonasına katılmak üzere Asur Spor Masterler ekibi bugün sabah uçağı ile Antalya’ya uçacak

Ömer BARAN
DİYARBAKIR- Antalya Topkapı & Kremlin otelinde düzenlenen ve 4 gün sürecek olan turnuvaya ülke dışından gelen takımlarla birlikte Ege, Marmara, İç Anadolu, Akdeniz, Trakya, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden toplam 44 takım katılacak.
Toplam 12 gurupta tek devreli lig usulü oynanacak maçlar sonucunda 12 gurup birincisi ve en iyi 4 ikinci takım finallere yükselecek.
Asur masterler aksu kaymakamını ziyaret edecekler
Antalya’da turnuva öncesi bazı ziyaretlerde bulunacak olan Asur Masterler ekibi ilk ziyaretini 2012 -2014 yılları arasında Diyarbakır’da Sur kaymakamı olarak görev yaptığı dönemlere Spora ve Sporculara sunduğu desteklerle spor camiası tarafından Sporsever Kaymakam olarak sevilen Antalya Aksu Kaymakamı Aydın Ergün’ü makamında ziyaret edecekler. Ziyaret esnasında Diyarbakır Asur Spor Masterler forması ve Diyarbakır’ın tarihi dokusunu simgeleyen bakır işlemeli Diyarbakır hatırası plaketini takdim edecek olan Asur Masterler ekibi ziyaret sonrası Aksu Kaymakamlığının organize ettiği Antalya’nın Tarihi ve görsel güzelliklerinin yer aldığı mekânları gezerek turnuvanın yapılacağı konaklama yerine geçecekler.
Yakut: Antalya’da kentimize Yakışanı yapacağız
Asur Masterler Takım sorumlusu Zülküf Yakut; “Antalya’da düzenlenen Türkiye Masterler şampiyonasında her zaman olduğu gibi bir birinden çok değerli arkadaşlarımızla birlikte kentimizi en iyi şekilde temsil etmeyi düşünüyoruz. Biz Asur spor Masterler ekibi olarak sadece futbol oyununa odaklı bir takım değiliz. Futbolun dışında da sosyal ve kültürel etkinliklerin içinde yer almayı düşünüyoruz. Antalya’da futbol turnuvamızın öncesinde 2012 -2014 yılları arasında kentimize Sur Kaymakamı olarak 2 yıl hizmet eden benimde çok sevdiğim şu an itibari ile Antalya’da Aksu Kaymakamı olarak görev yapan Aydın Ergün beyi makamında ziyaret edip kendisine Asur spor Masterler formasını takdim edeceğiz.Aydın Bey Diyarbakır’da kaldığı süre içerisinde düzenlenen farklı spor etkinliklerinde zaman zaman kendisi ile birlikte yer aldık. Futbolu çok seven ve aynı zamanda iyi bir futbolcu olan Aydın Beyi turnuvamızda takımımızda görmeyi arzuluyoruz. Bu turnuvaya Diyarbakır dışından aramıza katılacak olan eski gol krallarından Yunus Altun, Murat Odabaşı, Şahan Kaya, Mehmet Polat ve Sedat Akyüz kardeşlerimizi de aramızda görmek bizim için büyük bir mutluluk olacaktır” ifadelerini kullandı..
“Futbol adına güzel mesajlar vereceğiz”
Kentler arası kaynaşma ve dayanışmaya katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Yakut, sözlerine şöyle devam etti ; “Antalya’da bu hafta İkincisi düzenlenecek olan, benimde Doğu ve Güneydoğu Masterler temsilcisi olarak görev alacağım turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçen başta Ege Masterler Futbol federasyonu Başkanı Recep Çolak olmak üzere Ege, Marmara, Trakya, İç Anadolu ve Akdeniz bölge temsilcilerine teşekkür ediyorum. İnşallah geçen yıl olduğu gibi bu yılda kentler arası kaynaşma ve dayanışma adına futbol sahalarından güzel mesajlar veririz.”

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here