Liderler oylarını kullandı

0
21
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul Üsküdar’da Saffet Çebi İlkokulu’nda eşi Emine Erdoğan ve torunlarıyla birlikte oy kullandı.

Erdoğan, 16 Nisan’ın sıradan bir halk oylaması olmadığını anlatarak şunları söyledi: “Yani Cumhuriyet tarihimizde birçok oylamalarımız olmuştur. Bu arada bazı halk oylamaları da yaptık. Ama bu oylama yeni yönetim sisteminin bir değişim dönüşüm tercihi. Bu tercihte inanıyorum ki halkımız süratle adeta sıçramanın yolunu açmaya inşallah karar verecektir. Ben milletimizin sağduyusuna, geleceğe yürüyeceğine inanıyorum. Ciddi bir katılım olacak, öyle gösteriyor. Seçim sonuçlarını İstanbul’dan takip edeceğim.”

Başbakan Yıldırım: Sonuç başımızın tacıdır
Başbakan Binali Yıldırım, referandum için oyunu, seçim bölgesi İzmir’de kulandı.
Yıldırım’ı okulun bahçesinde yoğun bir kalabalık karşıladı. Başbakan, Gölcükler Adnan Olcay Ortaokulu’nda 1085 nolu sandıkta oyunu kullandı.
Yıldırım, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, vatandaşlık görevini yaptıklarını belirterek, “Çıkacak sonuç ne olursa başımızın tacıdır. Milletimizin verdiği karar, en güzel karardır” dedi.

Kılıçdaroğlu: Türkiye’nin kaderini oyluyoruz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki Arjantin İlköğretim Okulu’nda eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’yla birlikte oy kullandı.
Kılıçdaroğlu, oy kullandıktan sonra ‘son derece güzel bir kampanya yürüttüklerini’ ifade ederek “Bütün vatandaşlarımızı kucakladık. Türkiye’nin kaderini oyluyoruz bugün. Çok mutluyum. İnşallah hayırlı bir sonuç çıkar” dedi.

Baydemir: Demokrasi kazansın
HDP Parti Sözcüsü Osman Baydemir, Ankara’da Necla Kızılbağ Ortaokulu’nda oy kullandıktan sonra, “Yeni bir kapının açılmasına vesile olsun. Sonuç itibariyle demokrasi kazansın, özgürlükler kazansın, memleket kazansın. Onurlu bir barışın kapısı açılsın” dedi.

Bahçeli: Katılım önemli
MHP lideri Devlet Bahçeli Ankara Anıttepe Ortaokulu’nda oyunu kullandı. Çıkışta kısa bir açıklama yapan Bahçeli şunları söyledi: “Türkiye’de siyaset gelecekle ilgili yeni bir yapılanmaya gidecektir. Herkesin katılımı yüksek tutarak tercihini ortaya koyması milletimizin demokrasi geleneği için önemlidir.”

Gül: Herkesin bir tercihi var
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul’un Beykoz ilçesindeki Şehit İsmail Kefal İlkokulu’nda 1129 numaralı sandıkta eşi Hayrünnisa Gül’le birlikte oyunu kullandı.
Gül, bir gazetecinin “Sizin oyunuzun rengi nedir? Hepimiz merak ediyoruz” sorusunu “Açılınca hepsi çıkacak artık” diyerek yanıtladı.
Eski cumhurbaşkanı, gazetecilerin “Özellikle sizinki çok merak ediliyor” sözleri üzerine de şu cevabı verdi: “Muhakkak ki herkesin bir tercihi var. Herkes vatandaşlık görevini yaptı. Tercihimizi bütün millet gibi biz de o kabinde tercihimizi yaptık. Onların hepsi toplanacak ve milletin sözü olarak ortaya çıkacak.”
Demokrasilerde son sözü yurttaşların söylediğine dikkati çeken Gül, çıkan kararı saygıyla karşılamak gerektiğini söyledi.

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here