Kulp’lu öğrencilerden atletizm başarısı

0
35
Okul sporları kapsamında 22-23 Mart tarihlerinde Diyarbakır’da düzenlenen puanlı atletizm yarışmalarında Kulp Yatılı Bölge Ortaokulu birinci oldu

Süleyman ÖZDEMİR
DİYARBAKIR- Atletizm yarışmalarının en renkli ve eğlencelisi olan puanlı atletizm yarışmalarının kıyasıya rekabetlerin sergilendiğini belirten Kulp Yatılı Bölge Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Yusuf Saklı, “Yarışmalar 100 metre koşu yarışı, 1500 metre koşu yarışı, uzun atlama yarışı, yüksek atlama yarışı, fırlatma topu yarışı ve 4×100 bayrak yarışlarından oluştu. Bu branşlarda öğrencilerin başarılı olabilmesi için yoğun eğitim almaları gerektiğini bu vesileyle şampiyon olmalarının sevinci içerisinde ayrılmak gurur vericidir” dedi.
“Ekip olabildik”
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya ise, sporda başarılı olabilmenin şartlarından olan ekip olma, organize olma, planlama ve disiplin kriterlerini sağladıklarını ifade etti.Kaya, “Bu bağlamda 4 ile 5 Nisan’da yapılacak okul sporları organizasyonlarında yer alan Yıldızlar Puanlı Atletizm yarışmalarında da iddialı olduğumuzu belirtmek isterim. Spor organizasyonlarında tüm imkanları seferber eden İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu’na teşekkür ediyorum. İlçeye şampiyonluğu getiren YBO öğrencilerini kutluyor, başarılarının devamını temenni ediyorum” diye konuştu.

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here