Körfez’de yeni hamle: Katar’da 59 kişi, 12 kuruluş terör listesinde

0
25
Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır ortak bir bildiri ile Katar'daki 59 kişiyi terör listesine aldı. Bunların arasında  Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi ile Selefi imam Wagdi Ghoneim de bulunuyor.

Bölge ülkelerinin ‘terörü desteklediği’ gerekçesiyle Katar’a karşı aldığı önlemlere bir yenisi eklendi. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır ortak bir bildiri yayınlayarak, 59 kişi ve 12 kuruluşu terör listesine aldı. Listede Müslüman Kardeşler’in ruhani lideri sayılan Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi ile Türkiye’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı alnından öptüğü fotoğrafla tanınan Mehdi el Harati de bulunuyor.

Eski İçişleri Bakanı da listede

Gazete Duvar’da yayınlanan habere göre listedeki 59 kişinin 18’i Katar vatandaşı. Terörü desteklediği savunulan bu kişilerin arasında önde gelen iş adamları, siyasetçiler ve eski bir içişleri bakanı dahil, Katar’da iktidardaki hanedan ailesinin üst düzey üyeleri de bulunuyor. Listede 29 Mısır vatandaşı var. Karadavi’nin yanı sıra bir dizi Avrupa ülkesine girmesi yasaklı olan Selefi imam Wagdi Ghoneim de bulunuyor. Libyalı İslamcı komutan Abdül Hekim Belhac da listede.

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here