Kılıçdaroğlu: Kavurmacı tutuksuz yargılanmalı

0
18
CHP lideri 'Adalet Yürüyüşü'nün 3. gününe Topbaş'ın hakkında yeniden tutuklama çıkarılan damadıyla ilgili açıklamalarla başladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki yürüyüşünün üçüncü gününe, geceyi geçirdiği Kahramankazan ilçesi yakınlarındaki kamp alanından başladı.

Yürüyüşe başlamadan önce gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Bugün adalet yürüyüşümüzün üçüncü günü. Büyük azim ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Özellikle iktidar kanadından eleştiriler geliyor. Eleştirileri de saygıyla karşılıyoruz. Eğer bizim yürüyüşümüz onları rahatsız ediyorsa bu da bizim amacımıza hizmet ediyor. En azından amacımızı gerçekleştirmek için umarım duyarsız vicdanlar duyarlı hale gelir” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Dün bir haber aldım, Ömer Faruk Kavurmacı’nın tekrar tutuklanması için bir kararın çıktığı söylendi. Bu kararı doğru bulmadığımı ifade etmek isterim. Yargıda çifte standart olmamalı. Asıl olan tutuksuz yargılamadır. Zaman zaman eleştirdik, zaman zaman yargının bu tür kararlarının doğru olmadığını, çifte standart yarattığını ve toplumu ayrıştırdığını ifade ettik. Ben kesin mahkumiyet kararı çıkmadığı sürece insanların tutuklanmalarını doğru bulmuyorum.”

Kılıçdaroğlu, açıklamasının ardından saat 09.00’da İstanbul yürüyüşünün bugünkü bölümünü başlattı. Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin bugün Kahramankazan ilçesi çıkışındaki Kent Ormanı Piknik Alanı’na kadar yürümesi ve burada konaklaması planlanıyor.

Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne, eşi Sema Kılıçdaroğlu, oğlu ve gelininin yanı sıra kalabalık bir CHP milletvekili heyeti ile yurttaşlar destek veriyor. Bugün EMEP genel başkanı Selma Gürkan ile Levent Tüzel de destek verdi. Yürüyüşte dün de AKP kurucularından eski vekiller dikkat çekmişti.

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here