“İş adamlarımızın önündeki engelleri kaldırmalıyız”

0
22
Diyarbakır'a gelen Suudi Arabistan, Kuveyt ve Bahreynli iş adamlarıyla buluşan Vali Hüseyin Aksoy, iş adamlarının önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini belirtti

DİYARBAKIR Valisi Hüseyin Aksoy, “Türkiye-Suudi Arabistan İş Dünyası Buluşması” kapsamında kente gelen Suudi Arabistan, Kuveyt ve Bahreynli iş adamlarıyla bir araya geldi. TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada konuşan Vali Aksoy, böyle görüşmelerin ticaretin gelişmesine katkıda bulunacağını söyledi. Aksoy, “Bütün konuklarımıza Diyarbakır’a geldikleri için hoş geldiniz diyorum. Böyle geniş bir heyeti Diyarbakır’da görmekten dolayı çok büyük memnuniyet duyduk. Bu ziyaret hem fuar sebebiyle bir araya gelmeye hem de ürünlerin tanıtılmasına ve karşılıklı olarak iş adamlarımızın görüşmeler yaparak ticaretin gelişmesine önemli bir katkı sağlayacaktır” dedi.
“Diyarbakır ön sıralarda yer almaktadır”
Diyarbakır’ın tarım ve hayvancılık bakımından sağlam bir konumda olduğunu belirten Aksoy, sözlerine şöyle devam etti:
“Diyarbakır Türkiye’nin tarım ve hayvancılık bakımından potansiyeli en yüksek illerinden birisidir. Tarım sektörüne baktığımızda mercimek, pamuk ve buğday üretiminde Diyarbakır ön sıralarda yer almaktadır. Önemli bir hayvancılık potansiyeline sahiptir. Hem büyükbaş hem küçükbaş hem de manda varlığı itibariyle önemli bir hayvan potansiyeline sahiptir. Türkiye’de ilk defa Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi Diyarbakır’da kurulmuştur.”
“İş adamlarının önündeki engeller kaldırılmalı”
İş adamlarının önündeki engellerin kaldırılması gerektiğine değinen Aksoy, “Bu salonda iş dünyasından çok sayıda temsilcimiz var. Bize düşen iş adamlarımızın ticaretinde engeller var ise onları kaldırmaya gayret göstermek. Her ülkedeki iş adamlarımızın ticaretini yapması konusunda engeller varsa bunları bilmemiz ve bu engellerin kaldırılması yolunda gerekli bakanlıklar ve kurumlarla ortaklaşa çalışma yürütmesini sağlamaktır. Biz Diyarbakır olarak bu ticaretin gelişmesinde her türlü desteği vereceğimizi ifade etmek istiyoruz. Herhangi bir sorun varsa bu sorunları kaydetmek ve ilgili bakanlık ve kurumlarla görüşerek çözüm üretmek adına çalışmalar yapacağımızı belirtmek isteriz. Bu ziyaretin bundan sonra da ticaretin gelişmesine katkı sağlamasını temenni ediyorum” diye konuştu. Konuşmanın ardından Aksoy iş adamlarıyla birlikte fotoğraf çektirdi.

Tarık OTHAN

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here