Irak Ordusu, Musul’un 2 mahallesine daha girdi

0
77
Foto:Arşiv
Musul’un kuzeyindeki Gokcelî merkez ilçesini IŞİD'den tamamen temizleyen Irak Ordusu’nun, kentin İntisar ve Kerame mahallelerine de girdiği bildirildi.

Musul’un kuzeyindeki Gokcelî merkez ilçesini IŞİD’den tamamen temizleyen Irak Ordusu’nun, kentin İntisar ve Kerame mahallelerine de girdiği bildirildi.
ABD askeri uzmanlaca eğitilen Irak anti terör timleri, Peşmerge Güçleri ve Koalisyon uçaklarının desteğiyle Musul’da ilerlemeye devam ediyor.
Musul Operasyonu kapsamında ilerleyen Irak Ordusu, Musul’un kuzeyindeki Gokcelî merkez ilçesini IŞİD’den tamamen temizledi ayrıca İntisar ve Kerame mahallelerine girdi
K24 televizyonunun geçtiği habere göre, Irak anti terör timleri 2 gün önce eski devlet televizyon binasını ele geçirdiği Kerame Mahallesi’ne girdi.
Öte yandan, Irak Savunma Bakanlığı Sözcüsü General Tahsin İbrahim, 9. Zırhlı Tümen’e bağlı askerlerin Musul’a doğudan girdiğini ve İntisar Mahallesi’ne hücum ettiğini aktardı.
ABD Başkanı Barack Obama’nın IŞİD’le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Irak Ordusu’nun Musul’a girmesini bir ‘dönüm noktası’ olarak tanımladı.

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here