“Her eve bir siyer kitabı”

0
19
Bu yıl“Hak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed” temasıyla kutlanan Kutlu Doğum etkinliklerine ilişkin basın açıklaması yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Dönem Sözcüsü Yahya Oğraş, platform eğitim komisyonu tarafından hazırlanan ve 1 milyondan fazla basılan siyer kitaplarının etkinlik yapılan bölgelerde evlere dağıtıldığını söyledi. “Her eve bir siyer kitabı” kampanyası çerçevesinde ise Diyarbakır’da 150 bin Siyer kitabı dağıtılacağını belirten Oğraş, herkesi Pazar günü Nevroz Alan’ında gerçekleştirilecek olan Kutlu Doğum mitingine davet etti

Nurullah ERGÜN
DİYARBAKIR – Her yıl Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinlikleri bu yıl “Hak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed” temasıyla kutlanıyor. Bu nedenle Diyarbakır’da düzenlenecek olan Kutlu Doğum etkinliklerine ilişkin Peygamber Sevdalıları Platformu, tarafından bir basın toplantısı düzenlendi. İskenderpaşa Konağı’nda gerçekleştirilen basın toplantısına, Peygamber Sevdalıları Platformu üyelerinin yanı sıra kentteki bazı İslami sivil toplum kuruluşları katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Dönem Sözcüsü Yahya Oğraş, kutlu doğum etkinlikleri çerçevesinde “Her eve bir siyer kitabı” kampanyası çerçevesinde Diyarbakır’da 150 bin Siyer kitabı dağıtılacağını açıkladı.
“Türkiye geneli 185 merkezde etkinlik yapılacak”
Yahya Oğraş, “25 ve 26 Mart tarihlerinde başlayan etkinliklerimiz Türkiye geneli 185 merkezde yapıldı. Bunların içinde il, ilçe ve köy merkezleri de bulunmaktadır. Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl kutlu doğum etkinliklerinde “Hak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed” adlı teması işlenmektedir. Bu yıl platform eğitim komisyonu tarafından hazırlanan ve 1 milyondan fazla basılan siyer kitabı etkinlik yaptığımız bölgelerde hediye olarak evlere dağıtılmaktadır. Her yıl yaptığımız faaliyetlerden biri de kutlu doğum siyer sınavıdır. 2017 yılında Türkiye geneli 200 bin peygamber sevdalısı başvuru yapmıştır. Sınav sonucunda 28 kişiye umre ve çeşitli ödüller olmak üzere bin 200 adet ödül dağıtıldı. ‘Onu oku onu yaşa’ sloganıyla yaptığımız sınav peygamber efendimizin hayatını topluma yaşatma amacı güdülmektedir. Cumartesi günü 23 merkezde etkinliklerimiz olacaktır. Bunların içerisinde Adana, Muş, Bitlis, Tokat gibi illerimiz mevcuttur. Pazar günü ise 8 merkezde kutlu doğum etkinliği yapılacaktır. Bu illerimiz Diyarbakır, Van, Bursa, Ankara, Isparta, Aksaray ve Ağrı illerimizdir. Sizin aracılığınız ile tüm peygamber sevdalılarını bu illerimizde yapılacak olan etkinliğimize davet ediyoruz” dedi.
“Etkinlikte mevlid ve şiir dinletisi yapılacak”
Diyarbakır Kutlu Doğum etkinliğinin Kur-an tilaveti ile başlayacağını söyleyen Oğraş,“Bildiğiniz gibi geçen hafta sonu Batman’da bir etkinlik düzenlendi. Bu etkinlikte yüz binlerce peygamber aşığı bir araya geldi. Bu etkinlikte emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Her yıl yüz binlerce peygamber aşığının katıldığı merkezlerden biri de Diyarbakır’dır. Diyarbakır kutlu doğum etkinliğinin hazırlıkları da uzun süredir devam etmektedir. Artık sona doğru gelindi. “Her eve bir siyer kitabı” kampanyası çerçevesinde Diyarbakır’da 150 bin Siyer kitabı dağıtılacak. El ilanı ile birlikte Diyarbakır halkı etkinliğe davet ediliyor. Her yıl olduğu gibi yurt dışından ve yurt içinden misafirlerimiz olacaktır. Bu yıl platform tarafından hazırlanan ve 10 maddeden oluşan hak ve adalet konulu mesaj okunacaktır. Hak ve adaletin tesisi Müslümanlar arasındaki kardeşliğin pekişmesi için İslam âlemine çağrı yapılacaktır. Etkinlik Kur-an tilaveti ile başlayacak ve Siyer vakfı kurucusu Muhammet Emin Yıldırım ile başkan yardımcısı Beşir Şimşek hocalarımız günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapacaktır. Sanatçı Ender Tekin’de ilahiler seslendirecektir. Etkinlikte mevlid, şiir gibi dinletiler olacaktır. Etkinlik tarihi Ulu Camii hatibi Osman Yağmur’un duasıyla son bulacaktır. 30 Nisan Pazar günü Nevroz park miting alanında saat 13.00’da etkinliğimiz yapılacaktır. Tüm peygamber sevdalılarını etkinliğe bekliyoruz” diye konuştu.

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here