Gençler referandum için Erbil’e yürüyor

0
22
Foto : ARŞİV
Bölgede yaşayan ve ‘Kürdistan Ulusal Gençliği’ adıyla örgütlenen Kürt gençleri Federe Kürdistan Bölgesi’nin aldığı bağımsızlık referandumu kararına destek için bölge illerinden Erbil’e yürüyecek. 11 Eylül’de İbrahim Halil Sınır Kapısı’nda başlayacak olan yürüyüş 23 Eylül’de Erbil’de parlamanto binası önünde yapılacak açıklama ile son bulacak

Sertaç KAYAR
DİYARBAKIR – Federe Kürdistan Bölgesi’nin aldığı bağımsızlık referandumu kararına destekler sürüyor. Bölge illerinde yaşayan ve ‘Kürdistan Ulusal Gençliği’ (CNK) adıyla örgütlenen Kürt gençleri alınan bağımsızlık referandumu kararına destek için bölge illerinden Erbil’e yürüyecek. Yürüyüşün amaç ve içeriğine ilişkin bilgi veren CNK Sözcüsü Jiyan Timurtaş, amaçlarının destekten ziyade referanduma yönelik bir kampanya olduğunu söyledi. Herkesin bağımsızlık referandumuna destek vermesini isteyen Timurtaş, “Bağımsızlığa destekten öte bir seçim kampanyası kapsamında düşünüyoruz bağımsızlık ve referandum kararının arkasında can bedeli duruyoruz” dedi.

Yürüyüş 13 gün sürecek
Yapacakları yürüyüşün referanduma karşı çıkan Kürt parti ve örgütlerine de bir mesaj olacağını söyleyen Timurtaş yürüyüşün 13 gün süreceğini söyledi. Timurtaş yürüyüş ile ilgili şunları kaydetti:

“Yürüyüş ilk etapta 100 genç ile 11 Eylül’de başlayacak. Birçok ilden gelecek genç ile İbrahim Halil Sınır Kapısı’nda bir araya gelip Hewlêr’e doğru yürüyeceğiz. Yürüyüşe ara ara birçok ünlü siyasetçi de destek verecek. Şimdilik isim veremiyoruz. Yürüyüş 13 günün ardından yani 23 Eylül’de Hewlêr’de bulunan parlamento binası önünde yapacağımız basın açıklaması ile son bulacak. Referandum sonucuna kadar biz de orada olacağız.”

 

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here