Diyarbakır Yenigün

buy Instagram followers

Eski Mardin ve Siverek yoluna 11 bin ton sıcak asfalt

Eski Mardin ve Siverek yoluna 11 bin ton sıcak asfalt
549
18 Haziran 2019 - 13:45

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin eski Mardin Yolu ve eski Siverek Yolu’nda başlattığı asfaltlama çalışmaları sürüyor. Çalışma kapsamında eski Mardin yoluna 5 bin eski Siverek yoluna ise 6 bin ton asfalt serilecek.

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Sur İlçesi’nde bulunan eski Mardin Yolu ve Bağlar İlçesi’nde bulunan eski Siverek Yolu’nda başlattığı sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor. İki hafta içinde tamamlanması hedeflenen çalışmalar kapsamında 11 bin ton sıcak asfalt serilecek. Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, asfalt çalışmalarına paralel olarak kaldırım ve aydınlatma çalışmalarını da devam ettiriyor.

11 bin ton asfalt serilecek

Yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Kasım Yalçın, asfaltlama çalışmalarına eski Mardin Yolu’nda başlattıklarını söyledi. İlk etapta altyapı düzenlemesini yaptıklarını anlatan Yalçın, 2 bin 330 metre uzunluğundaki yolda sıcak asfalt serimi çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı. Yalçın, çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte toplamda 5 bin ton asfalt serileceğini belirtti. Asfalt çalışmalarıyla paralel olarak kaldırım ve aydınlatma çalışmalarını da yürüttüklerini bildiren Yalçın, çalışmaları iki hafta içinde tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Bağlar İlçesi sınırları içerisindeki eski Siverek Yolu’nda da sıcak asfalt çalışması başlattıklarını aktaran Yalçın, 4 kilometre uzunluğundaki yolda yaklaşık 6 bin ton asfalt serileceğini kaydetti. Çalışmayı 15 gün içinde tamamlamayı hedeflediklerini belirten Yalçın, şehir merkezi ile birlikte dış ilçelere bağlı kırsal mahallelerde asfalt çalışmalarının devam ettiğini söyledi. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - DİYARBAKIR WEB TASARIM İNSERT BİLİŞİM