Erzurumspor ve Sakaryaspor’a ceza yağdı

0
32
TFF, Play-Off karşılaşmalarından dolayı Sakaryaspor ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a ceza yağdırdı. Yapılan açıklamada Amedspor ile kendi sahasında oynadığı maçta taraftarların ve kulübün neden olduğu olaylardan ötürü Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a 31 bin 450 TL para cezası ve bir maç seyircisiz oynama cezası verilirken, Diyarbekirspor ile Play-Off finalinde karşı karşıya gelen Sakaryaspor’a da 25 bin 500 TL para cezası kesildiği belirtildi.

Mehmet Uğur ÇAKIL
DİYARBAKIR- TFF, Play-Off karşılaşmalarında yaşanan saha ve seyirci olayları nedeniyle Sakaryaspor ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a ceza yağdırdı. PFDK’dan yapılan açıklamaya göre Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a 31 bin 450 TL para cezası ve bir maç seyircisiz oynama cezası verildiği açıklandı. Diyarbekirspor’u Play-Off finalinde yenerek 2. Lige yükselen Sakaryaspor ise taraftarlarının neden olduğu olaylardan dolayı toplamda 25 bin 500 TL para cezasına çarptırıldı.

Erzurumspor-Amed maçına ağır ceza
TFF’den yapılan açıklamada Play-Off yarı final ilk maçında Erzurum’da ev sahibi takımın stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı 13 Bin TL, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 10 Bin TL para cezası verdiğini açıkladı. Erzurumspor’un ev sahibi olduğu maçta çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ev sahibi takıma 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 6 bin TL para cezası ve takım halinde sportmenliğe aykırı hareketten dolayı da 2 Bin 450 TL ceza kesildiği belirtildi.
Sakaryaspor’a da ‘Çirkin ve kötü tezahürat’ cezası
TFF, Diyarbekirspor’u finalde eleyerek 2. Lige yükselen Sakaryaspor’a taraftarlarının neden olduğu ‘Çirkin ve kötü tezahürat’ gerekçesi ile 3 Bin TL ile taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle de 22 Bin 500 TL para cezası kesildiğini duyurdu.

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here