Ertelenen kampanya yarın

0
69
Sende Topunu al gel” temasıyla kampanya başlatan aktivist ve yazar Hidayet Pehlivan, 5 Mart’ta dağıtmayı planladığı toplarını yarın saat 15.00’de Dağkapı meydanında dağıtacak. Gençleri ve çocukları topla buluşturmaya davet eden Pehlivan, bundan sonraki adımda yetkililerden çocuklar için top sahası, oyun alanları ve yeşil alan talep edeceklerini belirtti

Ömer BARAN’ın Özel Haberi
Diyarbakırlı genç yazar Hidayet Pehlivan’ın çocuklar için başlattığı “Sende Topunu al gel” kampanyası kapsamında bugün Dağkapı Meydanı’nda çocuklara top dağıtacak.
Topların isminin açıklanmasını istemeyen Diyarbakırlı bir hayırsever tarafından karşılandığını belirten Pehlivan, “Daha önce 5 Mart’ta dağıtacağımızı duyurduğumuz kampanyamızda yaşanan aksiliklerden dolayı topları dağıtamadık. Yarın (19 Mart Pazar günü) saat 15.00’da toplam 100 adet topu çocuklara dağıtacağız” ifadelerini kullandı..
Pehlivan böyle bir projeyle çocukların oyun alanlarına kavuşmalarını sağlamayı hedeflediğini belirterek, “Sende Topunu al gel” temasıyla düzenlenecek olan kampanyada farkındalık yaratmak istediğini ve bu kampanya sayesinde yetkililerden çocuklar için top sahası, oyun alanları ve yeşil alan talep edeceklerini belirtti.
“Sende topunu al gel”
Pehlivan “ Sur çocuklarının oyun alanlarının olmadığını hepimiz biliyoruz, bu çocuklara ne istiyorsunuz diye sorduğumda top oynayacak alanlarının olmadığını top oynayacak yeşil saha, halı saha istiyoruz dediler. Bu anlamda bizde arkadaşlarımızla bir araya gelip çocuklarının sorun yaşadığı yer olan Dağkapı meydan da bir araya gelmek suretiyle böyle bir kampanya başlattık bu kampanyanın “ Sende Topunu Al Gel” temasıyla olmasına karar verdik.
“Patlayan bomba değil toplarımız olsun”
Dolayısıyla bu süreç içerisinde gelişen düşünceler üzerine aslında şunu söyleyebiliriz, “patlayan bomba değil toplarımız olsun” diyeceğiz orada. Bu sadece benim sorunum değil hepimizin sorunu çünkü toplumda şöyle bir şey de var bunu artık iyice görmeye başladık. Kendi çocuklarımızı tabi ki seveceğiz ama kendi çocuklarımız olmayan diğer çocuklar da görmemiz gerekiyor, duymamız gerekiyor onların sorunları neler ne istiyorlar hakikaten sokaklarda o kadar çocukla karşılaşıyoruz ki dilenen, uyuşturucuya bulaşmış çocuklarımız var hepsini kazanmak istiyoruz bura da bu kampanya ile beraber. Eğer bu proje de başarılı olursak bu sürecin ikinci ve üçüncü ayağı da olacak inşallah.
“Elinde taş görmek istemiyoruz”
“Bu çocukların ellerinden tutmalıyız bunlar bizim hepimizin çocukları, artık çocuklarımızın elinde taş görmek istemiyoruz bir aile olarak ta bunları düşündüğümüzde hep birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz, birbirimizi duymalıyız, bir birimizi görmeliyiz. Bu çocukların iyi bir geleceğe sahip olmalarını istiyor isek bunu hep beraber başarabiliriz onları topluma birer faydalı nefer olarak yetiştirebiliriz. Bu yüzden diyoruz ki Pazar günü saat 15.00’ te tüm Diyarbakır halkını Dağkapı meydana bekliyoruz ve diyoruz ki “ sende topunu al gel”
Daha önce Özgür Gündem, Evrensel ve Emeğin Gazetesi’nde çalışan Pehlivan, bir süre Radyo Televizyon Üst Kurulu’nda çalıştı. Pehlivan, önümüzdeki ay da İmera isimli Karadenizli Müzik Grubuyla bir AVM’de konser vereceğini sözlerine ekledi.

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here