Ehliyet 6 ay bekletiyor

0
17
Yeni ehliyetler kullanılmaya başlandı. Ehliyet değişikliği için randevu sistemi uygulanıyor. İzmir’e en yakın 2 ay sonraya randevu alınabiliyor. Antalya, Giresun ve Denizli’de bu süre 1 aya iniyor, Diyarbakır’da ise 6 aya çıkıyor.

DİYARBAKIR – 1 Ocak 2016’da yürürlüğe giren yönetmelik gereğince, sürücü ehliyetleri 2020 yılına kadar yenilenecek. Sözcü’nün haberine göre, ehliyet yenilemek için, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait internet adresinden randevu alınacak. Büyük illerde, yığılma dolayısıyla en erken 2-6 ay sonrasına gün verilebiliyor.
En erken tarih 2 ay sonra
İstanbul ve İzmir için en erken tarih 2 ay sonrası olurken; Ankara, Bursa, Diyarbakır gibi bazı illerde bu süre, 4-6 aya kadar uzuyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü en erken ağustos ayına randevu verirken, İstanbul’da Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden bir ay içinde randevu alınabiliyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden ehliyet almak isteyenler haziran ayını, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden ehliyet almak isteyenler ise temmuz ayını beklemek zorunda kalıyor. Bursa için en yakın tarih olarak haziran ayına randevu verilirken, birçok ilçesinde ise eylül ayı bekleniyor. İzmir’e en yakın 2 ay sonraya randevu alınabiliyor. Antalya, Giresun ve Denizli’de bu süre 1 aya iniyor, Diyarbakır’da ise 6 aya çıkıyor.

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here