Diyarbakır’a zırhlı kule

0
107
Diyarbakır’da örgüt mensuplarının bombalı eylemlerine karşı güvenlik güçlerinin önlemleri sürerken, seyyar karakol olarak kullanılan bazı alanlara iki katlı 10 ton ağırlığında kurşun geçirmez ve tahrip gücü yüksek patlayıcılara dayanıklı kuleler yapıldı

DİYARBAKIR – Kentte ve bölgede yaklaşık 7 aydır süren olaylar nedeniyle güvenlik güçlerinin önlemleri de her geçen gün artıyor. İHA’da yer alan habere göre, kentin giriş ve çıkışlarında kurulan güvenlik noktalarında aramalar sıklaştırılırken, ayrıca birçok noktaya üs bölgesi ve seyyar karakol kuruldu. Örgüt mensuplarının bombalı araçlarla kamu kurum kuruluşlarını hedef alması üzerine kentteki polis ve zırhlı araç sayısı arttırıldı. Ayrıca merkez Sur ilçesinde yaşanan olaylar sonrasında ilçenin çeşitli noktalarında geçtiğimiz aylarda 15 ton ağırlığında çok sayıda zırhlı kulübe çeşitli noktalara kurulmuştu.

Kör noktalara iki katlı zırhlı kule kuruldu

Son günlerde bombalı eylemlerle şehir merkezlerinde saldırıların artması üzerine, bu saldırıların yüklü miktarda patlayıcıların yerleştirildiği araçlarla gerçekleştirilmesi güvenlik güçlerinin üs bölge olarak kullandığı bir seyyar karakola zırhlı kule kurmasına sebep oldu. Görüş mesafesinin engellendiği bazı kör noktalara yerleştirilen ve yaklaşık 10 ton ağırlığında olduğu bildirilen iki katlı zırhlı kulenin içerisinde 1 adet klima ve ısıtıcı, 2 adet sandalye, 1 adet telefon, 1 adet silah dolabı, 1 adet havalandırma fanı, 2 adet alarm butonu, 1 adet sigorta kutusu, 1 adet ABC tipi yangın tüpünün yer aldığı öğrenildi. Kentte kurulmaya başlanan zırhlı kulelerin diğer kör noktalara yerleştirilmesi bekleniyor.

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here