Çocuklar gönüllerince eğlendi

0
40
Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki Arif Eminoğlu İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencilerine temsili kep atma töreni düzenlendi. Çocukların eğitim hayatındaki motivasyonunu arttırmak için düzenlenen aktivitede, çocuklar cübbelerini giyerek kep attı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ‘çocuk sokağında’ gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar gönüllerince eğlenirken, öğrenci velileri ve mahalle sakinleri etkinliğe büyük ilgi gösterdi

Dorşin AKSOY/ Kübra ATAŞ
DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan çocuk oyun sokağı renkli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Merkez Bağlar ilçesinde bulunan Arif Eminoğlu İlköğretim Okulu yönetimi ve veliler, çocuk sokağında kep atma töreni ve kermes düzenledi. Çok sayıda çocuğun katıldığı etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı. Müzik eşliğinde halay çeken çocuklar gönüllerince eğlenirken, etkinliğe öğrenci velileri ve semt sakinleri yoğun ilgi gösterdi.
Kermes düzenlendi
Çekilen halayların ardından öğrenci velileri tarafından düzenlenen kermese akın eden çocuklar, birbirinden lezzetli yemeklerin tadına baktı. Kurulan kermeste elde edilen gelirlerin ise okul aile birliğine bağışlanacağı öğrenildi. Eğitimciler bu tür etkinliklerin öğrencilerin motivasyonunu arttırdığını belirterek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çocuk oyun sokaklarını şehrin birçok noktasına daha yapılması gerektiğini söyledi. Öğrenci velileri ise düzenlenen etkinlikten memnuniyet duyduklarını söyledi.
Bu tarz etkinlikler devam etmeli
Ana sınıfı öğrencilerine düzenlenen temsili kep atma töreninin çocukların eğitim hayatındaki motivasyonunu arttırdığını belirten veliler, bu tarz etkinliklerin devam etmesi gerektiğini vurguladı. Çocukların cübbelerini giyerek kep attığı törende miniklerin sevinçli hali dikkat çekerken, veliler etkinliklerin devam etmesi gerektiğini söyledi.

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here