Barış Anneleri’nden ‘yarım kadın’ yanıtı

0
522
Diyarbakır Barış Anneleri Meclisi üyeleri, anne olmayan kadınları “eksik, yarım” olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Gerçek analık, Sarayların saltanatı için kan döken rejimlere ‘dur’ demekle […]

Diyarbakır Barış Anneleri Meclisi üyeleri, anne olmayan kadınları “eksik, yarım” olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Gerçek analık, Sarayların saltanatı için kan döken rejimlere ‘dur’ demekle olur” sözleriyle yanıt verdi

DİYARBAKIR – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Anneliği reddeden, evini çekip çevirmekten vazgeçen bir kadın, iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun, özgünlüğünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyadır, eksiktir, yarımdır’ şeklindeki kadınların tepkisine yol açan sözlerine bir tepki de Diyarbakır Barış Anneleri Meclisi’nden geldi. Merkez Bağlar ilçesindeki Koşuyolu Parkı Yaşam Hakkı Anıtı önünde yapılan açıklamada konuşan Barış Anneleri Meclisi üyesi Raife Özbey, faşist lider ve rejimlerin çok çocuk yapma siyasetini ve kadın bedenini öne çıkardıklarını ifade etti.

“On binlerce anne en değerli varlıklarını kaybetti”

“Bu tür zihniyetlerin savaşlardan doğan can kayıplarını kadın bedenini çocuk doğurma makinesi gibi devreye sokarak telafi etmek istediğini” söyleyen Özbey, sözlerinin devamında ise Erdoğan’a şu sözlerle yanıt verdi:

“On binlerce anne, savaş siyaseti nedeniyle en değerli varlıklarını kaybetti. Buna neden olan iktidarın cinsiyetçi, milliyetçi ve militarist politikalarıdır. Her kadının faşist siyasetin çocuklarına dönük planlarına karşı hesap sorma hakkı vardır. Gerçek analık, Sarayların saltanatı için kan döken rejimlere ‘dur’ demekle olur.” Yapılan bu açıklama sonrası Barış Anneleri eylemlerini noktaladı.

Kadriye Devir Uçar

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here