Diyarbakır Yenigün

Download Instagram Photos

Askerlik düzenlemesi ertelendi

Askerlik düzenlemesi ertelendi
441
29 Mayıs 2019 - 10:36

Askerlikle ilgili yasa teklifinin, oluşturabileceği güvenlik zafiyeti ve bayram öncesi trafik yoğunluğu nedeniyle, bayram tatili sonrasına kaldığı belirtildi.

DİYARBAKIR YENİGÜN – Askerlikle ilgili yasa teklifinin ardından 130 bin askerin terhis olacağı, bunun güvenlik zafiyeti oluşturabileceği yine 130 bin askerin bir anda terhis edilmesinin bayram tatilinde artacak trafik yoğunluğunu daha da artıracağı endişesiyle bayram tatili sonrasına kaldığı belirtildi. 1-11 Haziran arasında bayram tatili yapacak Meclis’in, İstanbul seçimlerinin yenileneceği 23 Haziran’a kadar aç-kapa yöntemiyle çalışmaması planlanıyor. Buna göre; 1 Haziran’dan önce yasalaşmayacak askerlik teklifi Genel Kurul’da en erken 25 Haziran’da ele alınabilecek.

AK Parti içinde, teklifte öngörülen 6 aylık askerlik süresinin uzatılabileceği ya da kademeli terhisin gündeme getirilebileceği değerlendiriliyor. (Haber Merkezi)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - DİYARBAKIR WEB TASARIM İNSERT BİLİŞİM