2 genç boğularak can verdi

0
100
Foto: Arşiv
Diyarbakır’ın Çınar ve Silvan İlçeleri’ merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta yer alan Göksu barajına serinlemek için giren genç boğularak hayatını kaybetti. Silvan’da ise, bir genç Batman çayında boğularak can verdi

DİYARBAKIR’ın Çınar ilçesinde baraja serinlemek için giren genç boğularak can verdi. Edinilen bilgilere göre Mazıdağı’ndan Çınar’a pamuk tarlasında çalışmaya gelen Ercan Demirel (16) ve arkadaşları serinlemek için Baraj suyuna girdi. Bir süre sonra suda çırpınmaya başlayan Demirel baraj gölünde gözden kayboldu. Suda boğulan gencin cansız bedenini çıkarmak için olay yerine AFAD ekipleri sevk edildi. Uzun süren çabalar sonucu Ercan Demirel’in cansız bedenine ulaşıldı. Savcı tarafından yapılan incelemenin ardından suda boğulan gencin cenazesi otopsi yapılmak üzere Diyarbakır’a sevk edildi.
Ayağı kayarak çaya düştü
Batman’dan Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Çatak köprü köyünde bulunan tarihi Malabadi Köprüsüne ziyarete giden Hüsameddin Kıl ise Batman çayında boğularak can verdi. Edinilen bilgilere göre, önceki gün öğle saatlerinde amca çocukları ve arkadaşları ile Silvan’a bağlı Çatakköprü köyünde bulunan tarihi Malabadi Köprüsüne gezmek için giden Hüsameddin Kıl (20), ayağının kaymasıyla Batman çayına düştü. Haber verilmesi üzerine olay yerine AFAD ekipleri sevk edildi. Ekiplerin arama-kurtarma çalışmaları sonucunda, Kıl’ın cansız bedenine ulaşıldı. Olay yerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Hüsameddin Kıl, Silvan Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kıl’ın cesedi ailesinin teşhisinden sonra, otopsi işlemleri yapılmak üzere Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesine kaldırıldı. (İLKHA)

 

"PAYLAŞIRSAN BÜYÜRÜZ"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here